فرزندان و نوادگان

دامادهای امام مجتبی

برای امام مجتبی علیهالسلام سه داماد بیشتر معرفی نشده است و آنها عبارتند از:
۱٫ امام علی بن الحسین زین العابدین علیهالسلام شوهر امعبدالله.
۲٫ عبدالله به زبیر، شوهر امالحسن.
۳٫ عمرو بن منذر، همسر امسلمه.
آیا معقول و پذیرفتنی است که از چهار صد زن فقط سه دختر داشته باشد و یا حداکثر شش دختر و فقط سه تن را ازدواج دهد و از بقیه نام و نشانی نباشد؟ اگر
[صفحه ۳۴۱]
مطالبی که ادعا شد درست بود باید هم فرزند بیشتری میداشت و هم دارای داماد زیادتری میبود. [۵۶۲].
گرفتاریهای اجتماعی، سیاسی و عبادی امام مجتبی علیهالسلام اجازهی چنین سرگرمیهای مبتذل و خوشگذرانیهای مسالهساز و لغو را به وی نمیداد. مگر نه این است که حل و فصل امور مردم مدینه و کوفه و نبردهای گوناگون و تعلیم و تربیت [۵۶۳] و تدبیر شوون جامعهی اسلامی بر دوش امام بوده است – که در بخش مسوولیتهای امام مجتبی در زمان پدر گشت.
مدائنی گفته است: امام مجتبی علیهالسلام هر روز بعد از نماز صبح تا طلوع آفتاب در محراب عبادت مینشست، لیکن از طلوع آفتاب تا ظهر جوابگوی گرفتاریهای مردم بود. [۵۶۴].
استفاده از غرایز جنسی آن هم به صورتی مبتذل برای کسی که علاقهی فراوانی به عبادت داشت و تهجدهای شبانهاش زبانزد همه بود و سفرهای حجش از مدینهی منوره به مکه معظمه (حدود ۴۵ کیلومتر فاصله است) آن هم با پای پیاده به ۲۵ بار میرسید [۵۶۵]؛ و نیز اموال خویش را سه مرتبه در راه خدا تقسیم کرد، به طوری که چیزی برایش باقی نماند! آیا داستان کوسه و ریش پهن نیست؟! انسان منصف و حقیقتجو اطمینان به وجود توطئهای عظیم از سوی دشمنان اسلام و اهل بیت علیهمالسلام پیدا نمیکند؟ و آمار ادعایی را کذب و دروغ محض نمیبیند؟!
[صفحه ۳۴۲]
برای روشنتر شدن داستان بخش دوم روایات را میآوریم:
برگرفته از کتاب حقایق پنهان نوشته آقای احمد زمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *