زیارت نامه و ادعیه

دعاهای امام مجتبی در استعانت از خدا از شر دشمن

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم انی اسئلک بمکانک و معاقد عزک و سکان سمواتک و انبیائک و رسلک ان تستجیب لی فقد رهقنی من امری عسرا، اللهم انی اسئلک ان تصلی علی محمد و آل محمد و ان تجعل لی من عسری یسرا [۱۸۲].
به نام خدای بخشاینده و مهربان، خدایا براستی درخواست میکنم از تو، به حرمت مکان و جایگاه و عزت والایت و حرمت ساکنان آسمانها (فرشتگانت) و به حرمت پیامبران و رسولانت، اینکه خواسته مرا اجابت نمائی، براستی که رسیده است در کارهای من سختی، خدایا براستی که از تو مسئلت میکنم که درود بفرست بر پیامبر و خاندانش و قرار ده سختی کار مرا به آسانی.
دعای دیگری از آن بزرگوار در این مورد
اللهم انی ادرء بک فی نخورهم و اعوذ بک من شرور هم و استعین بک علیهم فاکفنیهم بما شئت و انی شئت من حولک و قوتک. [۱۸۳] خدایا من کمینگاه و پناهگاه تو هستم از مواجه و روبهرو شدن با دشمنان کینهورز، و به تو پناه میبرم از شرور و بدیهای دشمنان، و استعانت و کمک میجویم از تو بر دفع شرارت دشمنانم، ای خدا، تو مرا کفایت کن از شر و بدخواهی آنان، به هر چه و هر جا که خواسته تو است، به حول و نیروی خودت.
در دعای دیگری، آن بزرگوار میخواند
یا شدید القوی و یا شدید المحال یا عزیز اذللت بعزتک جمیع من خلقت صل علی محمد و آله و اکفنی مونه فلان بما شئت [۱۸۴] ای خدای پر قوت و سخت نیرو، ای عزیزی که خوار کردی به عزت خودت هر چه را که آفریدی، درود به فرست بر محمد و خاندان او، کفایت کن مرا از زحمت و شر فلان کس (دشمن) بهر وسیله که خودت خواسته باشی.
[صفحه ۸۲]
برگزیده از کتاب تعالیم امام حسن مجتبی(ع)به زبان دعا و حدیث نوشته آقای حسن کافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *